Zaznacz stronę

Hua Hin

Hua Hin to znany kurort na wybrzeżu zatoki Syjamskiej. Położony jest 120 kilometrów na południe od Bangkoku. Jest to tradycyjne miejsce wraz z pobliską miejscowością Cha Am weekendowych wyjazdów mieszkańców Bangkoku. W Hua Hin znajduje się główna (poza Bangkokiem) rezydencja Króla Tajlandii.

W miasteczku na nadmorskich uliczkach jest mnóstwo uroczych restauracji w tym oczywiście wspaniałe tajskie restauracje położone na tarasach wychodzących w morze. Restauracje te serwują pełną gamę doskonałych tajskich dań z owocami morza na czele. Świeże ryby, kraby, krewetki, gambas, małże i homary to jedne z najpopularniejszych dań nadmorskiej kuchni tajskiej.
Ponadto w Hua Hin jest ogromna ilość straganów, sklepików oraz wspaniała, długa plaża. W Hua Hin jest też oczywiście mnóstwo salonów masażu oferujących zarówno lecznicze masaże tajskie jak i relaksacyjne “oil massage” czy masaże stóp.

Dla golfistów Hua Hin to prawdziwy raj, na odcinku 30 kilometrów znajduje się 12 pól golfowych z których Black Mountain, Banyan czy Imperial Lakes to jedne z najlepszych pól w Azji. Na polach Hua Hin co roku odbywają się eliminacje do Asian Tour oraz szereg turniejów klasy międzynarodowej np. President Cup czy World Golf Championship.