Select Page
nasza-metoda

Nasza Metoda

Target 54 szkoli golfistów amatorów według prostej i skutecznej zasady. Stosujemy mianowicie te same założenia techniczne różnych uderzeń oraz systemy treningowe jakie stosują czołowi gracze zawodowi na świecie. Uczestnik naszych szkoleń wie, że wykonuje swing, chip czy putt w podobny sposób i trenuje go niemal identycznie jak zawodnicy PGA, European czy Asian Tour.
Każda z naszych koncepcji swingu, krótkiej gry czy strategii i przygotowania mentalnego jest oparta na treningu i technice graczy zawodowych. To co zdecydowanie wyróżnia nasze szkolenia i obozy od innych oferowanych w Polsce i na świecie to ich wszechstronność i intensywność, jest to prawdziwy trening golfowy !
Ponadto każdy z uczestników naszych szkoleń otrzymuje dokładną analizę i omówienie wszystkich technicznych aspektów swojej gry oraz zalecenia treningowe na przyszłość. Gwarantuje to postęp i sukcesy w grze czego dowodem są wyniki naszych Klientów w turniejach – zobacz je tutaj. Możesz również zobaczyć jak Twój swing może pozytywnie się zmienić stosując nasze zalecenia – zobacz to tutaj.

Stan Utley, Hank Haney, Sean Foley, Butch Harmon, David Peltz, Jim Hardy, Jim McLean, Mike Adams, Ed Tischler, Dave Stockton, Manuel de la Torre, David Ledbetter – to czołowi trenerzy światowego golfa. Na naszych Golfowych Obozach Sportowych stosujemy podobne do nich metody treningu i koncepcje techniczne.

Jason Day, Dustin Johnson, Rory McIlroy, Phil Mickelson, Sergio Garcia, Adam Scott, Jordan Spieth, Henrik Stenson, Justin Rose – to czołowi gracze na świecie. Wielokrotnie obserwowaliśmy ich grę w turniejach i treningi na żywo. Podpatrujemy niuanse techniczne różnych uderzeń które oni stosują oraz uczymy podobnej strategii gry na polu – bezpiecznej i skutecznej.

Każdy nasz Golfowy Obóz Sportowy przygotowany jest bardzo starannie w zależności od typu graczy w nim uczestniczących. Proporcja liczby Pro na liczbę uczestników to 1 Pro na 6-7 osób co zapewnia dużą indywidualizację szkolenia.
Nasze wszystkie obozy i Kliniki dzielą się na 2 kategorie – Golfowe Obozy Treningowe oraz Golfowe Obozy Szkoleniowe.
Golfowe Obozy Treningowe składają się w 80% z intensywnych treningów i wielu gier. Pozostałe 20% czasu przeznaczone jest na korektę techniki, strategii i przygotowania mentalnego.
Golfowe Obozy Szkoleniowe natomiast, to miejsce na naukę lub większą korektę swojej techniki różnych uderzeń. Ponad połowa czasu przeznaczone jest na doskonalenie techniki i strategii gry. Każdy może wybrać obóz adekwatnie do swoich potrzeb.
Nasze obozy organizujemy w okresie całego roku. W okresie letnim w Polsce, w okresie marzec, wrzesień i październik w Hiszpanii, a w okresie listopad, grudzień, styczeń i luty w Tajlandii.
Organizujemy też Obozy Specjalne w różnych lokalizacjach na całym świecie. Obozy tego typu mają charakter VIP i charakteryzują się bardzo wysokim i zindywidualizowanym poziomem usług.
W przypadku obozów zagranicznych każdorazowo zakwaterowanie jest w resorcie na polu golfowym.

nasza-metoda-balls

Każdy Golfowy Obóz Sportowy składa się z tak różnorodnych form treningowo-szkoleniowych jak:

– Nauka, doskonalenie i trening techniki różnych uderzeń w tym video analiza swingu

– Nauka, doskonalenie i trening strategii gry

– Treningi dokładności uderzeń, a także gry w warunkach napięcia psychologicznego

– Treningi Realnej Gry, Gry Treningowe oraz Gry Treningowe na Polu

– Testy skuteczności wszystkich podstawowych uderzeń

– Gry turniejowe na polu

– Treningi mentalne

– Treningi fizyczne

– Nauka analizy swoich gier i układanie własnych planów treningowych

Na Obozach Treningowych dominują Treningi Realnej Gry, Testy Skuteczności uderzeń oraz różne gry na polu (treningowe i kontrolne).
Na Obozach Szkoleniowych dominuje nauka, doskonalenie lub korekta podstawowych uderzeń, treningi dokładności uderzeń oraz zastosowanie adekwatnej strategii w grze.

nasza-metoda-balls
target54_08

Typowy program 7 dniowego Golfowego Obozu Sportowego zawiera:

– Codzienne treningi różnych elementów techniki uderzeń – do 7 godzin dziennie

– Gry na polu na 9 i 18 dołkach – od 3 do 5 gier w zależności od poziomu gracza

– Sesje przygotowania mentalnego

– Codzienne analizy rezultatów gier i omawiania strategii gry

Jest to więc program bardzo intensywny, który trwa 6 dni po 7-8 godzin dziennie.
Pomimo swojej intensywności Golfowy Obóz Sportowy stanowi doskonały relaks po okresie intensywnej pracy zawodowej, doskonale regeneruje on organizm i przed wszystkim jego uczestnicy znacząco poprawiają swoje wyniki gry.
Dla amatorów stanowi on idealną kontynuację nauki i doskonalenia gry w golfa.

Udział w 2 obozach rocznie zapewnia regularne obniżanie handicapu, coraz lepszą technikę, a co za tym idzie stałość i pewność gry.
Uczestnicząc w naszych obozach dowiesz się:
– Jak celnie puttować z odległości od 3 do 15 stóp (koncepcja Aim Point, technika tzw. “spokojne oko”, technika BUS)
– Jak mieć wyczucie odległości w puttingu powyżej 15 stóp
– Jak chipować na 1-3 stopy od dołka (technika ChipIN)
– Jak grać krótki pitching różnymi trajektoriami pionowymi z różnych podłoży
– Jak trafiać na green z backspinem, a przede wszystkim celnie na 2-3 metry od dołka
– Jak uniknąć slica (slajsa) lub hooka w uderzenia driverem i innymi kijami
– Jak atakować green z dystansu od 60 do 120m
– Jak celnie i daleko uderzać z tee driverem i woodami
– Jak grać mądrze z punktu widzenia strategii adekwatnej do swojego handicapu
– Jak przygotować się mentalnie do gry i jak postępować w trudnych sytuacjach w grze

Jednym zdaniem – poznasz i opanujesz wiele różnych aspektów gry, w tym takie o których zawsze marzyłeś.
Przeprowadź Testy różnych swoich uderzeń, a dowiesz się jak masz poziom w stosunku do graczy PGA Tour jak i różnych handicapów.

Przeczytaj też Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi (FAQ) na temat Golfowych Obozów Sportowych i obejrzyj szereg zdjęć z naszych obozów.