Zaznacz stronę
nasza-metoda

Metoda

Target 54 szkoli golfistów amatorów według prostej i skutecznej zasady. Stosujemy mianowicie te same założenia techniczne różnych uderzeń oraz systemy treningowe jakie stosują czołowi gracze zawodowi na świecie. Uczestnik naszych szkoleń wie, że wykonuje swing, chip czy putt w podobny sposób i trenuje go niemal identycznie jak zawodnicy PGA, European czy Asian Tour.
Każda z naszych koncepcji swingu, krótkiej gry czy strategii i przygotowania mentalnego jest oparta na treningu i technice graczy zawodowych. To co zdecydowanie wyróżnia nasze szkolenia i obozy od innych oferowanych w Polsce i na świecie to ich wszechstronność i intensywność, jest to prawdziwy trening golfowy !
Ponadto każdy z uczestników naszych szkoleń otrzymuje dokładną analizę i omówienie wszystkich technicznych aspektów swojej gry oraz zalecenia treningowe na przyszłość. Gwarantuje to postęp i sukcesy w grze czego dowodem są wyniki naszych Klientów w turniejach – zobacz je tutaj. Możesz również zobaczyć jak Twój swing może pozytywnie się zmienić stosując nasze zalecenia – zobacz to tutaj.

Stan Utley, Hank Haney, Sean Foley, Butch Harmon, David Peltz, Jim Hardy, Jim McLean, Mike Adams, Ed Tischler, Dave Stockton, Manuel de la Torre, David Ledbetter – to czołowi trenerzy światowego golfa. Na naszych Golfowych Obozach Sportowych stosujemy podobne do nich metody treningu i koncepcje techniczne.

Jason Day, Dustin Johnson, Rory McIlroy, Phil Mickelson, Sergio Garcia, Adam Scott, Jordan Spieth, Henrik Stenson, Justin Rose – to czołowi gracze na świecie. Wielokrotnie obserwowaliśmy ich grę w turniejach i treningi na żywo. Podpatrujemy niuanse techniczne różnych uderzeń które oni stosują oraz uczymy podobnej strategii gry na polu – bezpiecznej i skutecznej.

Dzięki współpracy z czołowymi trenerami golfa z Tajlandii, mam też okazję poznawać metody treningów najlepszych zawodniczek świata z Azji oraz tajskich zawodników grających w Asian Tour oraz LIV Golf.

Każdy Golfowy Obóz Sportowy przygotowany jest bardzo starannie w zależności od typu graczy w nim uczestniczących. Kliniki i obozy są podzielone w zależności od poziomu gry uczestnikow. Tutaj można zobaczyć co w trakcie naszych szkoleń  trenują poszczególne grupy handicapowe.
Uczestnicy opanowują coraz trudniejsze uderzenia i mają coraz trudniejsze zadania treningowe. W ten sposób poziom ich gry systematycznie się poprawia.
Każdy golfista może wybrać Golfowy Obóz Sportowy lub Klinikę Szkoleniową adekwatnie do swoich celów, czasu i możliwości.

Szkolenia Target54 obejmują również elementy przygotowania fizycznego i mentalnego golfistów oraz elementy strategii gry. Dzięki temu uczestnicy naszych szkoleń mają okazję poprawiać i doskonalić wszystkie 4 elementy treningu golfowego – Technikę uderzeń, Przygotowanie fizyczne, Strategię gry i Przygotowanie mentalne.

Szkolenia Target54 są organizowane w okresie całego roku, w okresie letnim w Polsce i Czechach, a w okresie jesiennym i zimowym w cieplejszych krajach – Hiszpania, Turcja, Maroko, Tajlandia.
W przypadku obozów zagranicznych każdorazowo zakwaterowanie jest w hotelu położonym na polu golfowym.

nasza-metoda-balls

Każdy Golfowy Obóz Sportowy czy Klinika Specjalna składa się z tak różnorodnych form treningowo-szkoleniowych jak:

– Nauka, doskonalenie i trening techniki różnych uderzeń w tym video analiza swingu

– Nauka, doskonalenie i trening strategii gry

– Treningi dokładności uderzeń, a także gry w warunkach napięcia psychologicznego

– Treningi Realnej Gry, Gry Treningowe oraz Gry Treningowe na Polu

– Testy skuteczności wszystkich podstawowych uderzeń

– Gry turniejowe na polu

– Treningi mentalne

– Treningi fizyczne

– Nauka analizy swoich gier i układanie własnych planów treningowych

Na szkoleniach dla golfistów na wyższym poiomie dominują Treningi Realnej Gry, Testy Skuteczności uderzeń oraz różne gry na polu (treningowe i kontrolne).
Na szkoleniach dla golfistów mniej zaawansowanych dominuje nauka, doskonalenie lub korekta podstawowych uderzeń, treningi dokładności uderzeń oraz zastosowanie adekwatnej strategii w grze.

nasza-metoda-balls
target54_08

Typowy program Golfowego Obozu Sportowego zawiera:

– Codzienne treningi różnych elementów techniki uderzeń – do 7 godzin dziennie

– Gry na polu na 9 i 18 dołkach – od 3 do 5 gier w zależności od poziomu gracza

– Sesje przygotowania mentalnego

– Codzienne analizy rezultatów gier i omawiania strategii gry

Jest to więc program bardzo intensywny, który trwa 6 dni po 7-8 godzin dziennie.
Pomimo swojej intensywności Golfowy Obóz Sportowy stanowi doskonały relaks po okresie intensywnej pracy zawodowej, doskonale regeneruje on organizm i przede wszystkim jego uczestnicy znacząco poprawiają swoje wyniki gry.
Dla amatorów stanowi on idealną kontynuację nauki i doskonalenia gry w golfa.

Udział w 2 obozach rocznie zapewnia regularne obniżanie handicapu, coraz lepszą technikę, a co za tym idzie stałość i pewność gry.
Uczestnicząc w naszych obozach dowiesz się:
– Jak celnie puttować z odległości od 3 do 15 stóp (koncepcja Aim Point, Vector Line, technika tzw. “spokojne oko”, technika BUS)
– Jak mieć wyczucie odległości w puttingu powyżej 15 stóp
– Jak chipować na 1-3 stopy od dołka (technika ChipIN)
– Jak grać krótki pitching różnymi trajektoriami pionowymi z różnych podłoży
– Jak trafiać na green, a przede wszystkim celnie na 2-3 metry od dołka
– Jak uniknąć slica (slajsa) lub hooka w uderzeniach driverem i innymi kijami
– Jak atakować green z dystansu od 60 do 120m
– Jak celnie i daleko uderzać z tee driverem i woodami
– Jak grać mądrze z punktu widzenia strategii adekwatnej do swojego handicapu
– Jak przygotować się mentalnie do gry i jak postępować w trudnych sytuacjach w grze

Natomiast typowy program Kliniki Szkoleniowej zawiera bardzo podobne elementy, ale w mniejszym natężeniu.
Klinika trwa od 2-3 dni i jest generalnie skoncentrowana na jednym rodzaju uderzeń na przykład tylko putting czy długa gra.

Jednym zdaniem, w trakcie naszych szkoleń poznasz i opanujesz wiele różnych aspektów gry w golfa.

Przeprowadź Testy różnych swoich uderzeń, a dowiesz się jak masz poziom w stosunku do graczy PGA Tour jak i różnych handicapów.

Przeczytaj też Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi (FAQ) na temat Golfowych Obozów Sportowych i Klinik Szkoleniowych oraz obejrzyj szereg zdjęć z naszych szkoleń