Zaznacz stronę

Pola golfowe w Hua Hin

pola-golfowe-w-hua-hin-01

1. The Banyan Golf Club par 72, 18 dołków, pole mistrzowskie.

Pole jest w południowej części miasta Hua Hin, powstało na plantacji ananasów. Zostało zbudowane wokół naturalnych ukształtowań terenu, więc drzewa i liczne skały są rozrzucone po całym polu. Pierwsze 9 dołków jest położone w malowniczym krajobrazie niskich gór, natomiast drugie 9 dołków ma przepiękny widok na morze i zatokę. Klub Banyan jest wyjątkowy, łączy w sobie tradycyjną architekturę Tajlandii z nowoczesnym designem i dlatego co jest uważany za jeden z najlepszych w Tajlandii.

pola-golfowe-w-hua-hin-02

2. Black Mountain Golf Club  par 72, 18 dołków, pole mistrzowskie.

Black Mountain to jedno z najpiękniejszych pól w Tajlandii i na świecie. Miejsce President Cup oraz Mistrzostw Świata Amatorów. Położone tuż u podnóża przepięknych czarnych gór, które od wielu lat były ozdobą Hua Hin. Celem projektantów było stworzenie pola, które będzie wyzwaniem dla zaawansowanych graczy, dlatego też jest tam dużo trudnych przeszkód jak: bunkry, wąskie fairwaye, wysokie drzewa i trudne greeny. Widoki z niektórych tee boxów zapierają dech – widać setki kilometrów przepięknych gór.

pola-golfowe-w-hua-hin-02

3. Springfield Royal Country Club par 72, 27 dołków, pole mistrzowskie.

Pole Springfield składa się z 27 dołków (3 x 9). Zostało zaprojektowane przez Jacka Nicklausa i jest tradycyjnym miejsce eliminacji (Q School) do Asian Tour. Jest przepięknie utrzymane, jest bardzo trudne, ale urzeka malowniczymi krajobrazami, które pamięta się długo. Przy polu jest doskonały hotel i ośrodek treningowy.

pola-golfowe-w-hua-hin-02

4. Imperial Lake View Golf Course&Country Club par 72, 36 dołków

Pole położone w malowniczej scenerii gór z przepięknym widokiem. Imperial Lake View składa się z 4 pól 9 dołków, z których każde ma inna charakterystykę i poziom trudności. Pole Links jest długie i wymaga długich tee shotów, pole Mountain jest górzyste i charakteryzuje się twardymi fairwayami i szybkimi greenami, natomiast pole Lake zawiera dużą ilość przeszkód wodnych i malowniczy widok na jeziora. Pole Desert to dużo piasku i skał. Na polu Imperial Lake odbywają się również kwalifikacje do Asian Tour i turnieje tajskiego PGA

pola-golfowe-w-hua-hin-02

5. The Majestic Creek Country Club par 72, 27 dołków

Pole Majestic Creek stanowi wspaniałe połączenie pola parkowego z egzotycznym. Otoczenie dzikich, malowniczych gór sprawi, że każdy gracz doceni jego niespotykany wygląd, a grę zapamięta na długo. Jest to trudne pole ze względu na ilość bunkrów i dość twarde podłoże. Jest jedynym polem w Azji o takim połączeniu egzotycznych palm i kwiatów z drzewami liściastymi i malowniczymi wzgórzami. Jest to “dzikie” ale przepiękne pole. Gra na nim dostarcza zupełnie innych wrażeń niż na wypielęgnowanych polach w otoczeniu willi i hoteli.