Zaznacz stronę

Phuket

Phuket to wyspa i najbardziej znane miejsce wypoczynku w Tajlandii. Położony jest 800 kilometrów na południe od Bangkoku nad morzem Andamańskim. Phuket to przede wszystkim wspaniałe plaże i otaczające go rajskie wyspy ze słynną Phi Phi na czele. W pobliżu znajdują się też wyspy Similan zaliczane do jednego z 10 najpiękniejszych miejsc na świecie do nurkowania.

Na Phuket znajduje się setki wspaniałych tajskich restauracji serwujących pełną gamę doskonałych tajskich dań z owocami morza na czele. Świeże ryby, kraby, krewetki, gambas, małże i homary to jedne z najpopularniejszych dań nadmorskiej kuchni tajskiej. Popijane lokalnymi piwami Singha i Chang smakują jak nigdzie indziej na świecie.

Ponadto miasteczko Patong na Phuket to znane centrum nocnego życia z setkami barów, dziesiątkami dyskotek, salonów masażu, bazarami. Od 22.00 rozpala się tysiącami neonów i reklam. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – od rozrywkowych barów, poprzez eleganckie restauracje i setki straganów i sklepów, aż do modnych dyskotek i klubów.

Jednak Phuket to nie tylko życie nocne i plaże. Na wyspie znajduje się szereg przepięknych świątyń na czele z Wat Chalong, największą buddyjską świątynią. Warte zwiedzenia są także niektóre uliczki Phuket Town z bardzo ciekawą architekturą domów o wpływach portugalskich oraz nocny bazar i wspaniały pomnik Buddy na szczycie gór z widokiem zapierającym dech w piersiach.

Okolice Phuket to jedne z najbardziej malowniczych miejsc nie tylko w Tajlandii ale i na świecie. Zatoka Phang Nga, miejsce kręcenia filmów z Jamesem Bondem, wyspy Phi Phi, gdzie kręcony był film „Plaża” czy Park Narodowy Khao Sok, to miejsca które trzeba koniecznie zobaczyć. Natura jest tam nieskażona działalnością ludzi i pokazuje swoje prawdziwe piękno.

Dla golfistów Phuket oferuje 8 pól golfowych oraz jedno bajeczne pole położone w górach 150 km od Phuket przy wspaniałej tamie Rajjaprabha. Na polach Phuket były rozgrywane turnieje międzynarodowe Johny Walker Cup oraz szereg turniejów Asian Tour. Najbardziej znane pola to Blue Canyon (2 x 18 dołków), Red Mountain położone wśród pokrytych dżunglą czerwonych skał i Mission Hills którego kilka dołków położonych jest nad bajeczną zatoką Phang Nga.