Zaznacz stronę

La Cala Mijas

La Cala Mijas znajduje się w odległości zaledwie 30 km od Malagi, w której jest międzynarodowe lotnisko.
Ośrodek La Cala Golf & Spa Resort to doskonałe miejsce do nauki, treningów i gry w golfa.
Składa się on z trzech 18 dołkowych pól golfowych (Azja, Ameryka i Europa), ogromnego driving rangu, chipping, pitching i putting greenów oraz 6 dołkowej, wymagającej Akademii. Ponadto w ośrodku znajduje się doskonały 4* hotel z ogromnym SPA, idealnym na wodne masaże po intensywnych treningach.  Na miejscu są też dwie restauracje, a bufet śniadaniowy w La Cala to prawdziwa legenda, wybór jest olbrzymi.

W najbliższej okolicy jest kilka regionalnych restauracji serwujących danie kuchni andaluzyjskiej i duży wybór tapas. “Jinette”, “El Gusto”, czy “Criano” to najbardziej znane i lubiane. Win hiszpańskich reklamować nie trzeba, tym niemniej warto zaznaczyć, że w okolicznych restauracjach można degustować nie tylko znane Rioja, lecz również doskonałe wina lokalne.

W okolicy ośrodka La Cala jest szereg interesujących miejsc do zwiedzania. Przede wszystkim wspaniałe Mijas Pueblo, przepiękne miasteczko zawieszone na zboczu gór z którego rozciąga się widok na dziesiątki kilometrów. W pobliżu są też miasteczka Fuengirola i Cala Mijas, w których znajdują się plaże oraz wiele uroczych sklepików.

Zaledwie 30 kilometrów od La Cala znajduje się najbardziej ekskluzywne miejsce na Costa del Sol – Puerto Banus. Luksusowe jachty, luksusowe restauracje, luksusowe sklepy, a wszystko wokół pięknej mariny. Puerto Banus to hiszpańskie Monte Carlo i nikogo nie trzeba zachęcać do jego odwiedzin podczas pobytu w La Cala.

Pól golfowych w La Cala przedstawiać nie trzeba, poniższe zdjęcia świadczą same za siebie. Jednak w okolicy znajduje się też kilka pól legendarnych, na których grają też uczestnicy naszych obozów. Finca Cortesin (miejsce World Matchplay Championship), Alhaurin (członkiem klubu jest Miguel Jimenez, a pole zaprojektował Severiano Ballesteros), Reserva Sotogrande (ekskluzywne i wspaniałe pole) czy najpiękniejsze pole w na Costa del Sol z widokiem na Gibraltar i Afrykę – Alcaidesa. Wszystkie te pola to dla każdego golfisty istny raj !