Zaznacz stronę

Francja, Les Deux Alpes 20-28 Grudnia 2024

Miejsce

Ośrodek narciarski Les Deux Alpes.

 

 

Profil i program

To nie jest obóz golfowy 🙂
Jest to wyjazd indywidualny, razem ze znajomymi z golfa, którzy również jeżdżą na nartach.
Ponieważ będę tam również od 20 do 28 Grudnia więc możemy spędzić święta razem w bardzo przyjemnej atmosferze.

Wg. mnie Deux Alpes to najlepszy ośrodek narciarski we Francji, gdzie jeździłem wiele lat.
Les Deux Alpes, również pisane jako Les 2 Alpes, to francuski ośrodek narciarski zajmujący się sportami zimowymi i letnimi, położony w Oisans, w masywie Écrins.
Położony jest w departamencie Isère w regionie Auvergne-Rhône-Alpes, 64 km na południowy wschód od Grenoble.
Leży na wysokości od 1650 do 3520 m n.p.m. i był to jeden z pierwszych ośrodków narciarskich powstałych we Francji w latach 30-tych XX wieku, zaraz po Chamonix-Mont-Blanc. Następnie rozwinął się bardzo mocno w latach pięćdziesiątych XX wieku.

W Deux Alpes znajduje się największy w Europie lodowiec, na którym można jeździć na nartach, lodowiec Mont-de-Lans: zajmuje powierzchnię 100 hektarów, znajduje się na wysokości od 2900 do 3568 metrów i umożliwia każdemu jazdę na nartach w lecie.
W jednej części lodowca znajduje się bardzo znany snowpark, w drugiej natomiast, która jest bardziej poświęcona tradycyjnym stokom.

Przygotowany i oznakowany teren narciarski rozciąga się na powierzchni 425 hektarów (ponad 900 łącznie z nieużywanymi/zabezpieczonymi częściami) i jest podzielony na dwa stoki: zachodni, pod Pied Moutet, obszar Vallée Blanche; na wschodzie znacznie większa przestrzeń umożliwiająca dostęp do obszaru położonego na dużej wysokości na lodowcu.
Składa się on z 7 sektorów, 40 wyciągów narciarskich i 80 tras zjazdowych (13 zielonych, 43 niebieskich, 15 czerwonych i 9 czarnych), łącznie 400 km tras narciarskich.

Olbrzymią zaletą Deux Alpes jest również miasteczko położone u stóp gór.
Jest w nim wiele restauracji, masaży i innych atrakcji po nartach.

Każdy uczestnik rezerwuje sobie sam hotel lub apartament (polecam !) i wspólnie spotykamy się wieczorami na „golfowe” pogawędki i być może treningi „na sucho”.
Dla tych z Was którzy potem chcą pojechać na Sylwestrowy Golfowy Obóz Sportowy na Korsykę są loty bezpośrednie z Marsylii do Figari na Korsyce.

 

2016-10-16_092735  Tak, jestem zainteresowana/zainteresowany uczestnictwem w tym wyjeżdzie