Zaznacz stronę

Pola golfowe na Costa del Sol

Na Costa del Sol znajdują się dziesiątki pól golfowych. Poniżej opisujemy te z nich, na których odbywają się gry w organizowanych przez nas Golfowych Obozach Sportowych

Pola golfowe na Costa del Sol

1. La Cala Golf Resort par 72, 3 x 18 dołków.

La Cala Golf Resort to 3 wspaniałe pola 18 dołkowe (America, Asia, Europa) położone w górzystym terenie. Pola są dosyć trudne, należy uderzać piłkę bardzo precyzyjnie. Również położenie greenów wpływa znacząco na dobór kija do ataku. Na terenie ośrodka znajdują się doskonałe putting i chipping greeny, driving range, basen i centrum fitness. Są też korty tenisowe i do squasha, centrum jogi, możliwość jazdy konnej oraz oczywiście SPA.
La Cala mieści się około 10 m od morza i ok 30 km od znanego kurortu Marbella.

Pola golfowe na Costa del Sol

2. Alcaidesa Links Golf Club par 72, 18 dołków

Alcaidesa Links jest jednym z najładniej położonych pól na świecie.
Widok na Gibraltar i Afrykę, otoczenie dwóch parków przyrody , dwa kilometry plaży równolegle do pola i błękit morza tworzą miejsce magiczne, nieporównywalne z żadnym innym polem.
Alcaidesa Golf Resort posiada dwa pola golfowe : Alcaidesa Links i Alcaidesa Heathland. Alcaidesa Links w 2011 roku zostało uznane przez magazyn Golf World za jedno z 20 najlepszych pól links w Europie.  Pole było miejsce wielu turniejów – 2 PGA Andaluzji, 1 PGA Hiszpanii.

Pola golfowe na Costa del Sol

3. Finca Cortesin Golf Club par 72, 18 dołków, pole mistrzowskie

Tego pola żadnemu miłośnikowi golfa przedstawiać nie trzeba. Pole było kilkakrotnie miejscem Volvo World Golf Matchplay i należy do najlepszych pól na świecie. Pole jest doskonale utrzymane i położone w przepięknym miejscu.
Widoki z tee boxów są naprawdę niesamowite, a szybkość greenów daje wyobrażenie czym jest prawdziwy backspin i gra zawodowa.  Obsługa jest na najwyższym, światowym poziomie, a Club House to doskonała restauracja z przepięknym widokiem na pole.
Być na Costa del Sol i nie zagrać na Finca Cortesin, to jak być w Rzymie itd 🙂

Pola golfowe na Costa del Sol

4. Reserva Sotogrande, par 72, 18 dołków

spaniałe pole, należące do trzech najlepszych i najdroższych pól w Hiszpanii. Widoki na morze, na góry i na wspaniały Club House.
Jakość fairwayów tego pola jest legendarna, przypominają zielony soczysty dywan. Greeny są szybkie i doskonale utrzymane. Pole jest wymagające ale każdy gracz ma swoją szansę zagrać rundę życia, zarówno zawodowiec jak i amator.

Przedstawione powyżej pola są naszymi ulubionymi na Costa del Sol. Tym niemniej w ramach naszych Golfowych Obozów Sportowych organizujemy też gry na innych polach Costa del Sol jak Santana, Marbella Golf Club, El Chapparal.