Zaznacz stronę
target54-faq

F.A.Q. (Frequently Asked Questions)

1. Dla kogo są przeznaczone Golfowe Obozy Sportowe ?

Golfowe Obozy Sportowe przeznaczone są dla golfistów, którzy zrobić znaczący postęp w swojej grze i obniżyć swój handicap w możliwie krótkim czasie. Mają oni również możliwość zagrać na najpiękniejszych polach krajów gdzie obozy są organizowane. Nauka lub korekta czy doskonalenie techniki podstawowych uderzeń oraz adekwatne treningi zapewniają szybszy postęp. Obozy przeznaczone są dla golfistów obojga płci w wieku od 12 lat wzwyż. Bardzo wskazane jest aby uczestnicy obozu posiadali handicap minimum 36, a polecany jest hcp 28. Również gracze z handicapami jednocyfrowymi mogą wiele skorzystać uczestnicząc w obozach, korygując swoją technikę, a przede wszystkim poznając  odpowiednie metody treningowe oraz różne strategie gry na polu. Bardzo istotną cechą Golfowych Obozów Sportowych jest również praca nad przygotowaniem mentalnym uczestników do gry.

2. Czy osoby starsze i młodsze mogą brać w nich udział ? 

Dolną granicą wieku jest wiek ok. 12 lat, gdy uczestnik może w pełni świadomie uczestniczyć we wszystkich zajęciach i treningach. Pomimo dużego obciążenia dziennego, każdy uczestnik może przerwać zajęcia jeżeli będzie odczuwał zmęczenie. W naszych obozach uczestniczyły już osoby obojga płci w wieku od 15 do 75 lat, z handicapami od 4 do Zielonej Karty.

3. Czym różni się Golfowy Obóz Sportowy od tradycyjnego wyjazdu golfowego ? 

W trakcie tradycyjnego wyjazdu golfowego jego uczestnicy jedynie grają na polu i nie mają wcale lub bardzo niewiele zajęć szkoleniowo-treningowych. Uczestnictwo w Golfowych Obozach Sportowych polega na kombinacji 4 elementów:

  • Nauce, korekcie lub doskonaleniu techniki wszystkich uderzeń w grze w golfa.
  • Adekwatnemu i dosyć intensywnemu treningowi wszystkich elementów techniki i strategii gry w golfa
  • Wielu grom na 9 i 18 dołkowych polach i to zarówno grom treningowym jak i turniejowym
  • Nauce i treningom poświęconym strategii gry oraz przygotowaniu mentalnemu do gry.

Ponadto wszystkie zajęcia odbywają się w małych grupach 4-7 osobowych, co gwarantuje bardzo indywidualny sposób nauczania
i treningów. Każdy z uczestników otrzymuje na koniec indywidualną analizę swojej techniki oraz wskazówki treningowe na przeszłość. Uczestnik Golfowego Obozu Sportowego ma okazję poznać metody treningu graczy zawodowych w podobnym do nich obciążeniu i stosowaniu podobnych ćwiczeń.

4. Jak wygląda typowy dzień ? 

Generalnie dni dzielą się na dni treningowe i dni gier. W trakcie obozu jest na ogół od 4 do 5 gier na polu 18 dołkowym i 1-2 dni treningowe. Proporcje zależą od poziomu uczestników. Im handicap niższy, tym więcej gier na polu 18 dołkowym. Im wyższy tym więcej treningów i gier na polu 9 dołkowym. Codzienne obciążenie to średnio 7 godzin od godziny 9 do 18 z przerwą na obiad.
W dniu treningowym sesje treningowe trwają 1,5 godziny x 2 przed południem i tak samo po południu plus ewentualnie gra na polu treningowym lub testy.
W dniu gier na grę przeznaczonych jest 4,5 godziny, a pozostały czas (czyli 3-4 godziny) zajmują ćwiczenia i treningi tych elementów które najsłabiej wypadają w grach.

5. Czy i kiedy uczestnicy Golfowego Obozu Sportowego robią postępy w grze ?

Z informacji uzyskiwanych od uczestników naszych wyjazdów wynika, że w okresie 1-3 miesięcy po uczestnictwie w obozie ich handicap malał średnio o 3-4 punktów. Oczywiście u osób z handicapami w okolicach 15-18 postęp był mniejszy w okolicach 1-2 punktów. Rekordzista obniżył swój handicap z 24 do 18 w okresie 4 miesięcy po obozie. Oczywiście najwięcej zależy od tego na ile uczestnik kontynuuje zalecane treningi i strategie gry. Ponad połowa uczestników naszych obozów to stali uczestnicy, co najlepiej świadczy o jakości obozu w sensie poprawy gry, przekazywanej wiedzy oraz metod treningowych.
Przykłady ilustrujące sukcesy uczestników naszych obozów i naszych treningów można zobaczyć tutaj
Cieszymy się z tych sukcesów, a inne opinie uczestników naszych obozach możecie przeczytać tutaj

6. Czy i jakie są zalety uczestnictwa w Golfowym Obozie Sportowym dla graczy z pojedynczymi handicapami ? 

Każdy gracz z handicapem od 9 w dół powinien sobie zadać następujące pytania:

a. Czy chcę systematycznie obniżać swój handicap do poziomu 0-3 i wiem jak to osiągnąć ?

b. Czy chcę regularnie wygrywać w turniejach klubowych, regionalnych i krajowych i wiem jak to zrobić ?

c. Czy wiem dokładnie gdzie i ile tracę i zyskuję uderzeń w stosunku do moich przeciwników w grze ? (przy czym chodzi tutaj o dokładną przeliczalną wiedzę, a nie o intuicję i przeczucia, oraz o konkretne rodzaje uderzeń tj. tee shot, approach, chip, pitch, putt, grę z bunkra)

d. Czy wiem dokładnie jakie popełniam błędy techniczne w swoim swingu, w krótkiej grze, puttingu i wiem jak je eliminować ?

e. Czy wiem jak powinienem zmodyfikować swój swing w zależności od mojej budowy ciała i możliwości ruchowych ?

f. Czy wiem jak trenować aby systematycznie eliminować moje błędy techniczne, strategiczne, i psychologiczne ?

g. Czy znam zasady tzw. treningu celowego, treningów realnej gry oraz gier treningowych na polu ?
Uczestnictwo w Golfowym Obozie Sportowym dla tej grupy handicapowej dostarczy odpowiedzi na wszystkiej w/w pytania. Bardzo często gracze amatorzy z pojedynczym handicapem zapominają, że handicap w okolicach 7-9 to zaledwie „matura” golfowego wykształcenia, handicap 5-6 to „magisterium”, 2-4 „habilitacja”, a 0-1 to dopiero poziom „profesora” i koniec „upośledzenia” jakim jest handicap. Naszym zadaniem jest umożliwienie każdemu golfiście z pojedynczym handicapem dotarcie do handicapu 0, a nawet jeżeli tego nie osiągnie, to jako to się mówi „umrze próbując” 🙂
Kamil Stoch, Usain Bolt, Justyna Kowalczyk, FC Barcelona, Bayern Monachium, ale także Roger Federer , Adam Scott czy Tiger Woods regularnie uczestniczą w zgrupowaniach szkoleniowych ze swoimi trenerami. To im zapewnia stały postęp aby utrzymać się na szczycie. Dokładnie to samo zapewnia Golfowy Obóz Sportowy.

7. Jak wygląda uczestnictwo w obozie od strony kosztów ? 

  • Opłata za uczestnictwo w Golfowym Obozie Sportowym obejmuje:
  • Zakwaterowanie w 4-5* hotelach z doskonałym zapleczem golfowym i wypoczynkowym oraz śniadaniem
  • Green fee wszystkich planowanych gier na polach 18 i 9 dołkowych wraz z buggy  o ile tego wymaga konfiguracja pola. W trakcie obozu jest od 3 do 5 gier w zależności od poziomu uczestników.
  • Koszty wszystkich treningów wraz z nieograniczoną ilością piłek
  • Koszty konsultacji i opieki trenerskiej (średnio 7 godzin dziennie w grupach 4-6 osobowych)
  • Koszt transportu na pola

Jednym słowem z wyjątkiem obiadów i kolacji, opłata za uczestnictwo obejmuje wszystkie koszty.
Porównując przeciętny, tradycyjny wyjazd golfowy z 4-6 grami i Golfowy Obóz Sportowy widać, że Golfowy Obóz Sportowy zapewnia znacznie większy „wsad” szkoleniowo-treningowy oraz praktycznie indywidualną opiekę trenerską.

W przypadku innych pytań prosimy napisać do nas – Kontakt